Cesaret ve tutku

Efe OKUR Kumluca Motokors

Cesaret ve tutku

Bu sporu yapmak için Cesaret ve tutku gerekiyor. İçinde biraz olsun korkaklık varsa başarılı olamıyorsun. Her şeyi limitlerde yaşıyorsun antrenman yada yarış sırasında daha iyi daha hızlı gidebilmek için limitleri zorluyorsun. Her şey 1 saniye daha hızlı olabilmek için. Çok iyi olmak çok hızlı gidebilecek anlamına gelmiyor. Yani iyi olmak yetmiyor. Bu işe Cesaret ve tutku ile bağlanmak gerekiyor. Bu sporda düşmek bir yerini kırmak normal geliyor. Bir gün bir yerinin kırılacağını bilerek bu sporu yapıyorsun.

Ailen aman bir şey olmasın. Dikkatli sür, düşme, yavaş sür diyor. Ama bu işin doğasında düşmek limitleri zorlamak var. Bir rampadan atlamak yada virajı daha iyi dönmek için daha çok gazlamak gerekiyor. Rakibinle omuz omuza start alarak önce çıkmak için ne gerekiyorsa yapman gerekiyor.

Ailenden, hocandan, sponsorlardan beklentiler yükseldikçe her şey daha da zorlaşıyor. Zorlaştığı içinde daha çok antrenman yapmak daha çok riske girmek gerekiyor. Atlayamadığın rampaları atlamak, giremediğin kanallara girmek, virajlara hızlı girip çıkmak, daha önce yapmadığın hızlara çıkmak gerekiyor. Nedeni 1 saniye daha hızlı olabilmek için. Bunların hepsi içinde cesaret ve tutku gerekiyor. (birde para ve zaman)

Bu sporu Cesaret ve tutku ile bağlanmazsan yapamazsın.

Bu yazıyı paylaş